ZOSP

STRUKTURA

Zarząd

 

Dh Krzysztof Czakon
Wiceprezes

Dh Rafał Glajcar
Prezes

Dh Marek Omozik
Wiceprezes

 

Dh Jan Szczuka
Sekretarz

Dh Jerzy Pilch
Skarbnik

Dh Adam Pytel
Członek prezydium

Dh Czesław Dropczyński
Członek prezydium

Dh Karol Dziadek
Członek prezydium

Dh Stanisław Legierski
Członek prezydium

Dh Roman Kohut
Członek prezydium

kpt. Marek Szalbot
Członek prezydium

Dh Tadeusz Chmiel
Członek prezydium

Dh Stanisław Pawłowski
Członek prezydium

Dh Paweł Przybyło
Członek zarządu

Dh Jan Żarski
Członek zarządu

Dh Mirosław Skiba
Członek zarządu

Dh Sebastian Chrapek
Członek zarządu

Dh Mirosław Kukuczka
Członek zarządu

 

Dh Jan Gawłowski
Członek zarządu

 

Dh Andrzej Szlauer
Członek zarządu

 

Komisja Rewizyjna

 

Dh Tadeusz Krysta
Przewodniczący

 

Dh Leszek Szlauer
Wiceprzewodniczący

 
 

Druhna Renata Haratyk
Sekretarz

Dh Ryszard Główczak
Członek

Dh Zdzisław Jarosz
Członek

 

 

 

 

Komisja ds. Odznaczeń i Dotacji 

Przewodniczący                – dh Jan SZCZUKA

Wiceprzewodniczący        – dh Tadeusz CHMIEL

Sekretarz                          – dh Karol DZIADEK

Członek                             – Agnieszka CZECH

Komisja ds. Młodzieży

Przewodniczący                 – dh Paulina TUREK                             

Wiceprzewodniczący         – dh Tomasz MADZIA                          

Sekretarz                            –                         

Członek                              – dh Filip BIEDRAWA                           

Członek                              – dh Sebastian CHRAPEK                   

Członek                              – dh Anna CZYŻ                       

Członek                              – dh Anna GROBOSZ                          

Członek                              – dh Dorota JUROSZEK                      

Członek                              – dh Roman KOHUT                            

Członek                              – dh Tomasz KULAK     

Członek                              – dh Adam MENCNAROWSKI            

Członek                              – dh Dagmara PIERZCHAŁA   

Członek                              – dh Bronisław SZALBÓT         

Członek                              – dh Artur ŚMIEJA        

Członek                              – dh Barbara ZOWADA – OLEKSY      

Komisja ds. historii OSP

Przewodniczący               – dh Ryszard GŁÓWCZAK

Wiceprzewodniczący       – dh Robert RYMORZ

Sekretarz                         – dh Renata FRANEK

Członek                            – dh Kazimierz CHRAPEK

Członek                            – dh Edward FRYDA

Członek                            – dh Paweł PRZYBYŁO

Komisja ds. ceremoniału i regulaminów

Przewodniczący               – dh Stanisław LEGIERSKI

Wiceprzewodniczący       – dh Marek SZALBOT

Sekretarz                         – dh Rafał ZIELIŃSKI

Członek                            – dh Jerzy DUDA

Członek                            – dh Ryszard GŁÓWCZAK

Członek                            – dh Szymon NIZIO

Członek                            – dh Ireneusz NOWAK

Członek                            – dh Stanisław PARCHAŃSKI

Członek                            – dh Stanisław PAWŁOWSKI

Członek                            – dh Grzegorz SROCZYK

Członek                            – dh Szczepan ZOWADA

Członek                            – dh Adrian ZYGMAŃSKI

Członek                            – dh Jan ŻARSKI

Klub kawalerów Złotego Znaku Związku OSP RP

Przewodniczący                – dh Władysław KAJSTURA

Wiceprzewodniczący        – dh Czesław DROPCZYŃSKI

Sekretarz                          – dh Jan SZCZUKA

Członek                             – dh Bolesław HARATYK

Członek                             – dh Jerzy OMOZIK

Oddziały:

Gminne – 7 oddziałów

  • ZOG ZOSP RP w Brennej  – 43-438 Brenna ul. Wyzwolenia 77

Prezes – druh Jerzy Pilch

K-dt Gminny ZOSP – dh Józef Ferfecki

 

  • ZOG ZOSP RP w Chybiu – 43-520 Chybie ul. Strażacka 9

Prezes – dh Adam Pytel

K-dt Gminny ZOSP – dh Rafał Zieliński

 

  • ZOG ZOSP RP w Dębowcu – 43-426 Dębowiec ul. Katowicka 4

Prezes – dh Karol Dziadek

K-dt Gminny ZOSP – dh Remigiusz Hanusek

 

  • ZOG ZOSP RP w Goleszowie – 43-440 Goleszów ul. Szkolna 7

Prezes – dh Jan Szczuka

K-dt Gminny ZOSP – dh Arkadiusz Wapienik

 

  • ZOG ZOSP RP w Hażlachu – 43-419 Hażlach ul. Strażacka  33

Prezes – dh Sebastian Chrapek

K-dt Gminny ZOSP – dh Mirosław Olszowy

 

  • ZOG ZOSP RP w Istebnej – 43-470 Istebna 968

Prezes – dh Mirosław Kukuczka

K-dt Gminny ZOSP – dh Stanisław Legierski

 

  • ZOG ZOSP RP w Zebrzydowicach  – 43-410 Zebrzydowice ul. ks. Janusza 6

Prezes – dh Andrzej Kondziołka

K-dt Gminny ZOSP – dh Stanisław Pawłowski

Miejskie – 3 oddziały

  • ZOM ZOSP RP w Cieszynie  – 43-400 Cieszyn ul. Kościuszki 3

Prezes – dh Czesław Dropczyński

K-dt Miejski ZOSP – dh Grzegorz Sroczyk

 

  • ZOM ZOSP RP w Ustroniu  – 43-450 Ustroń ul. Rynek 1

Prezes – dh Ireneusz Szarzec

K-dt Miejski ZOSP – dh Marek Szalbot

 

  • ZOM ZOSP RP w Wiśle  – 43-460 Wisła ul. Plac B. Hoffa 3

Prezes – dh Tomasz Bujok

K-dt Miejski ZOSP – dh Jan Pilch

Miejsko- Gminne – 2 oddziały

  • ZOMG ZOSP RP w Skoczowie  – 43-430 Skoczów ul. Towarowa 20/5

Prezes – dh Jan Gawłowski

K-dt MG ZOSP – dh Roman Kohut

 

  • ZOMG ZOSP RP w Strumieniu  – 43-426 Strumień ul. Ludowa 1

Prezes – dh Marek Omozik

K-dt MG ZOSP – dh Ireneusz Nowak

Jednostki OSP

wg stanu na dzień 01.01.2019r.

OSP w gminach

I – Gmina BRENNA – 3 OSP

  • OSP Brenna Centrum – 43-438 Brenna ul. Wyzwolenia 75
  • OSP Brenna Leśnica – 43-438 Brenna ul. Leśnica 134
  • OSP Górki Wielkie – 43-436 Górki Wielkie ul. Breńska 11

II – Gmina CHYBIE – 4 OSP

  • OSP Chybie – 43-520 Chybie ul. Wyzwolenia 16
  • OSP Mnich – 43-520 Chybie, Mnich ul. Kopernika 15
  • OSP Zaborze – 43-520 Chybie, Zaborze ul. Czereśiowa 16
  • OSP Zarzecze Frelichów – 43-520 Chybie, Zarzecze ul. Podgroble 30

III – Miasto CIESZYN – 6 OSP

  • OSP Cieszyn Bobrek – 43-400 Cieszyn ul. Kościuszki 3
  • OSP Cieszyn Boguszowice – 43-400 Cieszyn ul. Frysztacka 131
  • OSP Cieszyn Krasna – 43-400 Cieszyn ul. Bielska 160a
  • OSP Cieszyn Mnisztwo – 43-400 Cieszyn ul. Hallera 161
  • OSP Cieszyn Marklowice – 43-400 Cieszyn ul. Zagrodowa 2
  • OSP Cieszyn Pastwiska – 43-400 Cieszyn ul. Hażlaska 116

IV – Gmina DĘBOWIEC – 6 OSP

  • OSP Dębowiec – 43-426 Dębowiec ul Katowicka 4
  • OSP Gumna – 43-426 Dębowiec, Gumna ul. Beskidzka 57
  • OSP Iskrzyczyn – 43-426 Dębowiec, Iskrzyczyn ul. Wiejska 9
  • OSP Kostkowie – 43-426 Dębowiec, Kostkowice ul. Dworska 1
  • OSP Ogrodzona – 43-426 Dębowiec, Ogrodzona ul. Centralna 10
  • OSP Simoradz – 43-426 Dębowiec, Simoradz ul. Sportowa 9

V – Gmina GOLESZÓW – 9 OSP

  • OSP Bażanowice – 43-440 Goleszów, Bażanowice ul. Cieszyńska 17
  • OSP Cisownica – 43-440 Goleszów, Cisownica 440
  • OSP Dzięgielów – 43-445 Dzięgielów ul. Lipowa 2
  • OSP Godziszów – 43-440 Goleszów, ul. Tęczowa 29
  • OSP Goleszów – 43-440 Goleszów ul. Szkolna 7
  • OSP Kisielów – 43-440 Goleszów, Kisielów ul. Główna 1
  • OSP Kozakowice – 43-440 Goleszów, Kozakowice ul. Dra Andrzeja Cińciały 35
  • OSP Leszna Górna – 43-445 Dzięgielów, Leszna Górna ul. Główna 62
  • OSP Puńców – 43-400 Cieszyn, Puńców ul. Cieszyńska 98

VI – Gmina HAŻLACH – 6 OSP

  • OSP Brzezówka – 43-418 Pogwizdów, Brzezówka ul. Hażlaska 8a
  • OSP Hażlach – 43-419 Hażlach ul. Główna 45
  • OSP Kończyce Wielkie – 43-419 Hażlach, Kończyce Wielkie ul. ks. Olszaka 2
  • OSP Pogwizdów – 43-418 Pogwizdów ul. Cieszyńska 84
  • OSP Rudnik – 43-419 Hażlach, Rudnik ul. Centralna 37
  • OSP Zamarski – 43-419 Hażlach, Zamarski ul. Główna 1

VII – Gmina ISTEBNA – 6 OSP

  • OSP Istebna Centrum – 43-470 Istebna 600
  • OSP Istebna Zaolzie – 43-470 Istebna 1244
  • OSP Jaworzynka Centrum – 43-476 Jaworzynka 510
  • OSP Jaworzynka Zapasieki – 43-476 Jaworzynka 352
  • OSP Koniaków Centrum – 43-474 Koniaków 625
  • OSP Koniaków Kosarzyska – 43-474 Koniaków 785

VIII – Miasto i Gmina SKOCZÓW – 9 OSP + 1 OSP zakładowe

  • OSP Bładnice – 43-430 Skoczów, Bładnice Dolne 169
  • OSP Kiczyce – 43-430 Skoczów, Kiczyce ul. Ochabska 44
  • OSP Kowale – 43-430 Skoczów, Kowale 101
  • OSP Międzyświeć – 43-430 Skoczów, Międzyświeć ul. Lewandowa 3
  • OSP Ochaby – 43-430 Skoczów, Ochaby Małe ul. Strażacka 6
  • OSP Pierściec – 43-430 Skoczów ul. Sobeckiego 8
  • OSP Pogórze – 43-430 Skoczów, Pogorze ul. Bielska 87
  • OSP Skoczów – 43-430 Skoczów ul. Cieszyńska 10
  • OSP Wiślica – 43-430 Skoczów, Wiślica 15
  • ZOSP Teksid Iron Poland – 43-430 Skoczów ul. Ciężarowa

IX – Miasto i Gmina STRUMIEŃ – 6 OSP

  • OSP Bąków – 43-246 Bąków ul. Osiedlowa 1
  • OSP Drogomyśl – 43-424 Drogomyśl ul. Wiejska 17
  • OSP Pruchna – 43-523 Pruchna ul. Główna 53
  • OSP Strumień – 43-246 Strumień ul. 1 Maja 17
  • OSP Zbytków – 43-246 Strumień, Zbytków ul. Wyzwolenia 52
  • OSP Zabłocie – 43-246 Strumień, Zabłocie ul. Bielska 24

X – Miasto USTROŃ – 4 OSP

  • OSP Ustroń Centrum – 43-450 Ustroń ul. Strażacka 5
  • OSP Ustroń Lipowiec – 43-450 Ustroń ul. Lipowska 116
  • OSP Ustroń Nierodzim – 43-450 Ustroń ul. Szeroka 5
  • OSP Ustroń Polana – 43-450 Ustroń ul. Wczasowa 1

XI – Miasto WISŁA – 4 OSP

  • OSP Wisła Centrum – 43-460 Wisła ul. 1 Maja 3
  • OSP Wisła Czarne – 43-460 Wisła ul. Biała Wisełka 22
  • OSP Wisła Jawornik – 43-460 Wisła ul. Jawornik 41
  • OSP Wisła Malinka – 43-460 Wisła ul. Malinka 18

XII – Gmina ZEBRYDOWICE – 4 OSP

  • OSP Kaczyce – 43-417 Kaczyce ul. Harcerska 15
  • OSP Kończyce Małe – 43-410 Kończyce Małe ul. Korczaka 39
  • OSP Marklowice Górne – 43-410 Zebrzydowice, Marklowice Górne ul. Szkolna 10
  • OSP Zebrzydowice – 43-410 Zebrzydowice ul. Kochanowskiego 26

OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym

I – Gmina BRENNA – 1/3 OSP

  • OSP Górki Wielkie

II – Gmina CHYBIE – 2/4 OSP

  • OSP Chybie
  • OSP Mnich

III – Miasto CIESZYN – 1/6 OSP

  • OSP Cieszyn Bobrek

IV – Gmina DĘBOWIEC – 1/6 OSP

  • OSP Dębowiec

V – Gmina GOLESZÓW – 3/9 OSP

  • OSP Goleszów
  • OSP Puńców
  • OSP Cisownica

VI – Gmina HAŻLACH – 1/6 OSP

  • OSP Kończyce Wielkie

VII – Gmina ISTEBNA – 2/6 OSP

  • OSP Istebna Centrum
  • OSP Koniaków Centrum

VIII – Miasto i Gmina SKOCZÓW – 2/10 OSP

  • OSP Ochaby
  • OSP Skoczów

IX – Miasto i Gmina STRUMIEŃ – 1/6 OSP

  • OSP Drogomyśl

X – Miasto USTROŃ – 3/4 OSP

  • OSP Ustroń Centrum
  • OSP Ustroń Nierodzim
  • OSP Ustroń Polana

XI – Miasto WISŁA – 2/4 OSP

  • OSP Wisła Centrum
  • OSP Wisła Jawornik

XII – Gmina ZEBRYDOWICE – 3/4 OSP

  • OSP Kaczyce
  • OSP Kończyce Małe
  • OSP Zebrzydowice

KONTAKT

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie
43-400 Cieszyn,  ul. Wojska Polskiego 5

Konto bankowe:
BS Cieszyn nr: 25 8113 0007 2001 0023 7246 0001

Regon:   007024050-01182